Select Page

C# pre začiatočníkov nový kurz

Jaroslav Beňo

06/07/2020

Tento kurz je určený pre úplných začiatočníkov, ktorý chcú začať programovať. Kurz je koncipovaný, tak aby jednotlivé kapitoly išli od jednoduchších tém k zložitejším. V kurze nájdeš domáce úlohy, na ktorých si vyskúšaš svoje vedomosti. Ak budeš mať nejakú otázku môžeš napísať diskusie. Pod článkov nájdeš ukážky z kurzu.

Prečo sa učiť C#

Určite sa pýtaš, prečo by som sa mal učiť práve C#? Čo mi ponúka tento jazyk? Čo môžem robiť v tomto jazyku? C# je moderný jazyk vyvíjaný Microsoftom. Pomocou C# vieme vytvoriť takmer všetko – desktop aplikácie, webové aplikácie, mobilné aplikácie, hry (Unity) a omnoho viac. C# a .NET, ktorý s tým súvisí ponúka stále množstvo pracovných pozícií.  

Čo sa naučíš?

Povieme si čo je to programovanie, ako pracujú počítače a prečo potrebujeme programovacie jazyky. Potom postúpime ďalej povieme si ako vieš pracovať s rôznymi dátami v programe – premennými. Aké druhy poznáme ako sa používajú, ako sa zapisujú. Spoznáš rozdiel medzi referenčnými dátovými typmi a primitívnymi (value) tipmi a aj budeš vedieť, čo slová v tejto vete znamenajú. Naučíš sa základy všetkých algoritmov – cykly, podmienky a podobne. Nižšie si pozri zoznam kapitol. Ja som Jaro a ak sa tak rozhodneš budem ťa sprevádzať týmto kurzom.

Intro do kurzu

Prvý program

Premenné I.

Premenné II.

Ako c# pracuje s pamäťou

Metódy

O autorovi: Jaroslav Beňo

Jaro je v skratke kresťan, manžel, otec a programátor. Na tomto webe sa venuje programovaniu. Jeho túžbou je šíriť vedomosti ďalej, aby sme mohli spolu rásť.

Pripravil viacero online video kurzov. Jeho sociálne siete:

Podobné články

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

Share This

Páčil sa ti článok? Zváž zdieľanie. Ďakujeme.