Select Page

WordPress rýchla inštalácia

Jaroslav Beňo

28/05/2020

V tomto článku si spolu jednoducho a rýchlo nainštalujeme WordPress na tvoj web hosting. Poďme na to. WordPress rýchlo a jednoducho.

wordpress logo

1 Stiahnem WordPress a rozbalím na disk.

01 wordpress stiahnutie inštalácie

2 Nahranie súborov

V tomto kroku musíme celú WordPress stránku nahrať na server do root priečinka – na mojom webe je to priečinok WWWRoot. Ak nevieš kde máš tento root priečinok, alebo ktorý to je, tak kontaktuje poskytovateľa hostingu. Na kopírovanie súborov z lokálneho PC na hosting používam FileZilla klient.

3 Inštalácia

V tomto kroku pristúpime k inštalácii. Prejdi na stránku http://abcd.sk/wp-admin/setup-config.php

Namiesto abcd.sk napíš názov tvojej stránky.

V tomto kroku budeme spisovať informácie na pripojenie k databáze. Teraz upravíme nasledovné nastavenia. Čo ideme upravovať zistíme od nášho poskytovateľa databázy. Pravdepodobne bude niekde v nastaveniach vašej stránky možnosť zriadiť si MySQL databázu. Ak si neviete poradiť kontaktujte správu vášho web servera.

02 wordpress pripojenie na databazu

V ďalšom kroku uvidíme informáciu, že všetko je pripravené a spustíme inštaláciu. Údaje k bežiacej databáze musia byť správne, aby pripojenie fungovalo.

03 wordpress úspešné nastavenie

Vyplníme požadované informácie:

04 wordpress inštalácia

Ak všetko prebehlo v poriadku, tak budeme vyzvaný na prihlásenie a po prihlásení sa dostaneme do admin stránky WordPressu.

Teraz je všetko nainštalované.

4 Inštalácia témy

Ak si nevieš vybrať mám pre teba typ. Skús tému DIVI. Pozri si články, ktoré som o tejto téme napísal. V článku Divi inštalácia wordpress témy ti poviem ako si nainštaluješ túto tému.

Ja som Jaro a my sa vidíme ak Boh dá pri ďalšom článku nabudúce.

Najnovšie články

O autorovi: Jaroslav Beňo

Jaro je v skratke kresťan, manžel, otec a programátor. Na tomto webe sa venuje programovaniu. Jeho túžbou je šíriť vedomosti ďalej, aby sme mohli spolu rásť.

Pripravil viacero online video kurzov. Jeho sociálne siete:

Podobné články

Divi scroll efekty

V tomto článku si ukážeme a vysvetlíme, čo sú Divi scroll efekty a čo dokážu. Divi scroll efekty poďme na to. Scroll efekty sa nachádzajú v Advance možnostiach. Máme na výber zo 6 možností. Každá možnosť má na starosti iný efekt. Napríklad pohyb horizontálny,...

Dizajnujem web v Divi téme (WordPress)

V tomto článku nájdeš video tutoriál kde si nadizajnujeme jednoduchú stránku za pomoci WordPress témy Divi. Video je z pripravovaného kurzu, ktorý sa bude venovať práve Divi téme. Sleduj na learn2code.sk v priebehu augusta. Poď sa naučiť ako nadizajnovať web vo...

Divi najlepšia WordPress téma – 9 dôvodov prečo ju používať (2020)

V tomto článku sa ti budem snažiť predstaviť Divi Wordpress tému. Ktorá sa považuje za najlepšiu tému pre WordPress. Čo dokáže? Čo sa s ňou dá robiť? Poďme sa na to pozrieť a spoznajme Divi najlepšiu WordPress tému. Vybral som 9 dôvodov prečo ju používať. 1. Vizuálne...

Divi inštalácia WordPress témy

V tomto článku si spolu stiahneme a nainštalujeme WordPress tému DIVI. Poďme na to Divi inštalácia WordPress témy. Ako prvé je potrebné kúpiť si jednoročné alebo celoživotné členstvo. Jednoročným členstvom máš prístup ku všetkému na jeden rok. Po tom ako si všetko...

Share This

Páčil sa ti článok? Zváž zdieľanie. Ďakujeme.