Select Page

Divi scroll efekty

Jaroslav Beňo

31/07/2020

V tomto článku si ukážeme a vysvetlíme, čo sú Divi scroll efekty a čo dokážu. Divi scroll efekty poďme na to.

Scroll efekty sa nachádzajú v Advance možnostiach.

scroll effect divi

Máme na výber zo 6 možností. Každá možnosť má na starosti iný efekt. Napríklad pohyb horizontálny, zväčšovanie a zmenšovanie, otáčanie alebo blur effekt.

Nastavovanie je podobné cez všetky možnosti.

V prvom rade nastavujeme kedy sa má začať spustenie efektu.

Začne sa efekt ak sa na obrazovke zobrazí vrch elementu? Počkáme s efektom do polky zobrazenia elementu na stránke? Výber je na tebe.

V druhom rade vieme nastaviť kedy sa má efekt začať a kedy skončiť. Vieme začať efekt hneď ako sa objaví element na obrazovke, alebo vieme počkať napríklad kým nie je 20% od spodku obrazovky. Začiatok a koniec závisí od polohy elementu od spodku obrazovky a vrchu obrazovky.

V tretom rade je nastavenie polohy elementu počas efektu. Ak je nastavenie na 0, tak poloha je pôvodná. Ak je na -4, tak poloha elementu začína 4 pozície od pôvodnej polohy z ľava. Ak je na 4, tak poloha elementu začína 4 pozície od pôvodnej polohy z prava.

Funguje to tak, že máme prvú polohu od tej sa začína efekt – pokračujeme cez stredovú polohu a končíme polohou nastavenou vpravo (tretia).

Podrobnosti vo videu nižšie.

Na jeden element vieme zapnúť všetky efekty.

Aj takéto veci vieme pomocou scroll efektov vytvoriť:

Podrobnosti vo videu

Vo videu nájdeš všetko to čo v článku plus viac podrobností a príklady použitia.

Kurz

Pripravil som pre teba kurz. Nájdeš ho na learn2code.sk

%

Zľava na ročné alebo doživotné predplatné.

Najnovšie články

O autorovi: Jaroslav Beňo

Jaro je v skratke kresťan, manžel, otec a programátor. Na tomto webe sa venuje programovaniu. Jeho túžbou je šíriť vedomosti ďalej, aby sme mohli spolu rásť.

Pripravil viacero online video kurzov. Jeho sociálne siete:

Podobné články

Dizajnujem web v Divi téme (WordPress)

V tomto článku nájdeš video tutoriál kde si nadizajnujeme jednoduchú stránku za pomoci WordPress témy Divi. Video je z pripravovaného kurzu, ktorý sa bude venovať práve Divi téme. Sleduj na learn2code.sk v priebehu augusta. Poď sa naučiť ako nadizajnovať web vo...

Divi najlepšia WordPress téma – 9 dôvodov prečo ju používať (2020)

V tomto článku sa ti budem snažiť predstaviť Divi Wordpress tému. Ktorá sa považuje za najlepšiu tému pre WordPress. Čo dokáže? Čo sa s ňou dá robiť? Poďme sa na to pozrieť a spoznajme Divi najlepšiu WordPress tému. Vybral som 9 dôvodov prečo ju používať. 1. Vizuálne...

WordPress rýchla inštalácia

V tomto článku si spolu jednoducho a rýchlo nainštalujeme Wordpress na tvoj web hosting. Poďme na to. WordPress rýchlo a jednoducho. 1 Stiahnem WordPress a rozbalím na disk. 2 Nahranie súborov V tomto kroku musíme celú WordPress stránku nahrať na server do...

Divi inštalácia WordPress témy

V tomto článku si spolu stiahneme a nainštalujeme WordPress tému DIVI. Poďme na to Divi inštalácia WordPress témy. Ako prvé je potrebné kúpiť si jednoročné alebo celoživotné členstvo. Jednoročným členstvom máš prístup ku všetkému na jeden rok. Po tom ako si všetko...

Share This

Páčil sa ti článok? Zváž zdieľanie. Ďakujeme.