Select Page

C# pre začiatočníkov nový kurz

Jaroslav Beňo

06/07/2020

Tento kurz je určený pre úplných začiatočníkov, ktorý chcú začať programovať. Kurz je koncipovaný, tak aby jednotlivé kapitoly išli od jednoduchších tém k zložitejším. V kurze nájdeš domáce úlohy, na ktorých si vyskúšaš svoje vedomosti. Ak budeš mať nejakú otázku môžeš napísať diskusie. Pod článkov nájdeš ukážky z kurzu.

Prečo sa učiť C#

Určite sa pýtaš, prečo by som sa mal učiť práve C#? Čo mi ponúka tento jazyk? Čo môžem robiť v tomto jazyku? C# je moderný jazyk vyvíjaný Microsoftom. Pomocou C# vieme vytvoriť takmer všetko – desktop aplikácie, webové aplikácie, mobilné aplikácie, hry (Unity) a omnoho viac. C# a .NET, ktorý s tým súvisí ponúka stále množstvo pracovných pozícií.  

Čo sa naučíš?

Povieme si čo je to programovanie, ako pracujú počítače a prečo potrebujeme programovacie jazyky. Potom postúpime ďalej povieme si ako vieš pracovať s rôznymi dátami v programe – premennými. Aké druhy poznáme ako sa používajú, ako sa zapisujú. Spoznáš rozdiel medzi referenčnými dátovými typmi a primitívnymi (value) tipmi a aj budeš vedieť, čo slová v tejto vete znamenajú. Naučíš sa základy všetkých algoritmov – cykly, podmienky a podobne. Nižšie si pozri zoznam kapitol. Ja som Jaro a ak sa tak rozhodneš budem ťa sprevádzať týmto kurzom.

Intro do kurzu

Prvý program

Premenné I.

Premenné II.

Ako c# pracuje s pamäťou

Metódy

O autorovi: Jaroslav Beňo

Jaro je v skratke kresťan, manžel, otec a programátor. Na tomto webe sa venuje programovaniu. Jeho túžbou je šíriť vedomosti ďalej, aby sme mohli spolu rásť.

Pripravil viacero online video kurzov. Jeho sociálne siete:

Podobné články

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This

Páčil sa ti článok? Zváž zdieľanie. Ďakujeme.